Przegląd profesjonalnych środków czystości dla firm – nasze propozycje 0
Przegląd profesjonalnych środków czystości dla firm – nasze propozycje

Przegląd profesjonalnych środków czystości dla firm – nasze propozycje

 

Sprzątanie jest zdecydowanie mało lubianą czynnością. Tak, ogólnie. Oczywiście pewnie znajdą się osoby, które powiedzą, że ich ono uspokaja. Jednak większość ludzi na Ziemi sprzątanie traktuje jako zło konieczne. Czemu tak się dzieje? Często wynika to stąd, że nie mają czasu na to, ani odpowiednich środków czystości.

O ile codzienne sprzątanie w domach już jest problemem, to sprzątanie biur, czy innych obiektów stanowi gigantyczne wyzwanie. Bez odpowiedniego sprzętu do sprzątania i profesjonalnych środków czystości, nie jest możliwe doprowadzenie pomieszczeń do stanu idealnego. Jeżeli interesują Cię profesjonalne środki czystości, to w tym artykule znajdziesz nie tylko ich szczegółowe omówienie, ale również podpowiedź, które z nich są naprawdę warte Twojego zainteresowania. Zaczynamy!

Czym różnią się profesjonalne środki czystości, od tych standardowych?

Produkty, które możesz znaleźć w sklepie są nazywane chemią gospodarczą. Są to środki o takiej mocy, aby poradzić sobie ze zwykłymi zabrudzeniami domowymi. Jeżeli zajmujesz się wyłącznie sprzątaniem własnego domu, to nie potrzebujesz bardzo silnych środków czystości, aby poradzić sobie z brudem. W domach prywatnych nie jest również wymagana częsta dezynfekcja. Na co dzień przebywają w nich tylko domownicy. Chemia gospodarcza bez problemu poradzi sobie ze standardowymi zabrudzeniami. Jest bezpieczna i dosyć tania.

 • Zupełnie inne stężenie

Tym, co różni profesjonalne środki czystości od chemii gospodarczej jest stężenie. Tego rodzaju preparaty są skierowane do firm sprzątających. Są odpowiednim wyborem do sprzątania biur, budynków przemysłowych, użytku publicznego, placówek medycznych i wielu innych obiektów. Tego rodzaju preparaty do sprzątania są bardzo silnymi koncentratami. Wymagają rozcieńczenia, przed ich stosowaniem.

 • O wiele większa wydajność

Tę niewielką niedogodność w stu procentach rekompensuje wydajność. Niewielka ilość profesjonalnych środków wystarczy do posprzątania dużych powierzchni. Tak mocno skoncentrowane substancje pozwalają na usuwania nawet starych i już zaschniętych zabrudzeń. Chemia gospodarcza w żaden sposób by sobie z nimi nie poradziła. Stopień rozcieńczenia można szybko dopasować do poziomu zabrudzenia powierzchni i do jej wielkości. Wszystko to znacznie ułatwia pracę ekip sprzątających.

 • Bardzo skuteczne substancje czynne

profesjonalnych środkach czystości występują zupełnie inne substancje czynne niż w preparatach do użytku domowego. Są one czasami wielokrotnie skuteczniejsze. Dzięki temu, posprzątanie obiektu nawet o bardzo dużym metrażu, staje się prostsze i przede wszystkim szybsze. Często środki występujące w tych profesjonalnych preparatach nie tylko świetnie czyszczą powierzchnie, ale również mają dodatkowe właściwości. Możemy wśród nich wymienić na przykład: ochronne, dezynfekujące, antyseptyczne itp. Chronią one czyszczone powierzchnie i zapewniają zabezpieczenie przed bakteriami.

 • Różne odczyny

Odczyn środka czystości decyduje o tym, do jakich zadań będzie odpowiedni. Profesjonalne środki czystości o odczynie zasadowym są przeznaczone do czyszczenia tłustych zabrudzeń. Te o odczynie kwaśnym są wprost stworzone do likwidowania osadów z mydła i rdzy. Środki czystości do domów nie mogą mieć skrajnego odczynu. Dlaczego? Po prostu korzystanie z nich byłoby zbyt niebezpieczne dla użytkowników. Chociaż przy niewielkich zabrudzeniach nie można im odmówić skuteczności, to mają o wiele delikatniejsze działanie niż te profesjonalne.

Chemia profesjonalna – jakie są jej kategorie?

Doskonale już wiesz, czym różni się chemia profesjonalna od tej gospodarczej. Jednak teraz musimy Ci wyjaśnić, co dokładnie znajdziesz, w tej kategorii.

Profesjonalne środki czystości to:

 • środki czystości do nawierzchni;
 • środki czystości do podłóg;
 • środki czystości do toalet i łazienek;
 • środki czystości do szyb i luster;
 • środki do mycia naczyń;
 • środki czystości do przemysłu spożywczego i kuchni;
 • środki do stali nierdzewnej;
 • środki do tkanin, dywanów i wykładzin.

W naszym sklepie oferujemy produkty uznanych producentów w dziedzinie czystości i higieny pomieszczeń, takich jak: Buzil, Ecolab, Septa, Diversey, Tenzi, czy Tork.

Nie wymieniliśmy tutaj wszystkich profesjonalnych środków czystości dla firm. Poza chemią profesjonalną w każdym przedsiębiorstwie powinny znaleźć się jeszcze inne preparaty, takie jak na przykład:

 • środki do dezynfekcji rąk;
 • artykuły higieniczne;
 • sprzęt do sprzątania;
 • środki do mycia naczyń, mydła w płynie.

One również zostaną wymienione w naszym rankingu. Poniżej znajdziesz przegląd preparatów, zarówno profesjonalnych, jak i nie, które po prostu powinny znaleźć się w Twoim przedsiębiorstwie!

Środki do dezynfekcji rąk

To, czym jest środek do dezynfekcji rąk, przekonaliśmy się wszyscy dopiero w momencie, gdy zapanowała pandemia koronawirusa. Wtedy kupowaliśmy je na potęgę. Dziś ich popularność trochę spadła. Pewnie niesłusznie, bo przecież wirus jeszcze się nie do końca wycofał. Można powiedzieć, że po prostu pozostaje w uśpieniu i tylko czeka, żeby znowu zaatakować.

Jednak środki do dezynfekcji rąk są potrzebne nie tylko ze względu na pandemię koronawirusa. Wszyscy powinniśmy je stosować na co dzień, w szczególności w sezonie jesienno-zimowym. Wtedy najłatwiej jest się czymś zarazić. Wystarczy, że jeden pracownik w dziale przyjdzie do pracy przeziębiony i już jest bardzo duże prawdopodobieństwo przeniesienia choroby na innych. Tutaj z pomocą przychodzą właśnie środki do dezynfekcji rąk.

Jakie są ich najważniejsze właściwości? Zwalczają bakterie, wirusy i grzyby. Obecnie płyny do dezynfekcji rąk mają przyjemne dla nosa zapachy, takie jak na przykład jogody goji. Dzięki temu, korzystanie z nich jest milsze. Środki do dezynfekcji rąk występują w dużych pojemnościach. Dzięki temu, nie ma konieczności składania na nie co chwilę zamówień.

Środki do dezynfekcji rąk są niezbędne w zakładach przetwórstwa spożywczego, obiektach zbiorowego żywienia, salonach fryzjerskich, gabinetach odnowy biologicznej oraz służby zdrowia, a także obiektach użyteczności publicznej. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystywać je również w biurach, dla bezpieczeństwa własnych pracowników.

Artykuły higieniczne

W tym punkcie znajduje się więcej niż jeden produkt. Do artykułów higienicznych zaliczamy między innymi:

 • papiery toaletowe;
 • ręczniki papierowe;
 • czyściwa;
 • serwetki;
 • chusteczki dezynfekujące.

Nie każda pozycja z tej listy znajdzie zastosowanie we wszystkich przedsiębiorstwach. Jednak bardzo ważne jest to, aby po prostu znać te artykuły higieniczne i mieć świadomość, jakie są ich zastosowania. Może okazać się, że któryś z nich jest Ci bardzo przydatny, a nie wiedziałeś, że możesz to bez problemu kupić w naszym sklepie.

Papiery toaletowe i ręczniki toaletowe są niezbędne w każdym biurze, niezależnie od tego, w jakiej branży działasz.

Możesz natomiast nie wiedzieć, czym są czyściwa. Używają ich członkowie ekip sprzątających. Czyściwa, jak sama ich nazwa wskazuje są wykorzystywane do wycierania, czyszczenia i mycia powierzchni oraz narzędzi. Są niezastąpione w zakładach produkcyjnych, warsztatach, ale też kuchniach. Czyściwo powinno być dopasowane do rodzaju powierzchni oraz do branży, w jakiej działasz. Niektóre z nich mają właściwości chłonne, a inne polerskie. Czyściwa w zależności od rodzaju są przeznaczone do zabrudzeń lekkich, przemysłowych, do oleju, do czyszczenia maszyn, czy do usuwania trudnych zabrudzeń. Czyściwa włókninowe lub bawełniane z pewnością będą w stanie zastąpić przy sprzątaniu w firmie tradycyjne szmatki.

Do artykułów higienicznych możemy również zaliczyć serwetki. To niezbędny artykuł w branży gastronomicznej. Korzystają z nich na co dzień kawiarnie, restauracje, pensjonaty, bary oraz stołówki. Aby używanie serwetek było wygodniejsze dla klientów i bardziej wydatne dla Ciebie, to powinieneś dokupić do nich również dyspenser do serwetek. Znajdziesz go w ofercie naszego sklepu Świat Sprzątania.

Zostały nam jeszcze do omówienia w tej kategorii chusteczki dezynfekujące. One przydadzą Ci się wtedy, gdy chcesz szybko odświeżyć i ochronić przed bakteriami daną powierzchnię. Ten produkt jest przeznaczony między innymi do placówek medycznych, aby zatroszczyć się o bezpieczeństwo pacjenta. Chusteczki dezynfekujące mogą działać: bakteriobójczo, drożdżakobójczo, grzybobójczo, prątkobójczo, wirusobójczo wobec adenowirusa, rotawirusa, norowirusa oraz wirusa polio.

To już wszystkie artykuły higieniczne, jakie powinny się znaleźć w Twojej firmie. Wybierz te, które są Ci najbardziej potrzebne i złóż zamówienie w naszym sklepie. Pamiętaj tylko, że artykuły higieniczne dla firm zawsze występują w dużych opakowaniach. Dlatego nie musisz ich kupować dosłownie, co chwilę.

Sprzęt do sprzątania

Mamy tutaj identyczną sytuację, jak w przypadku artykułów higienicznych. Tutaj też nie jesteśmy Ci w stanie polecić jednej rzeczy, którą musisz mieć. To bardzo rozbudowana kategoria. Znajdują się w niej między innymi:

 • maszyny do sprzątania;
 • wózki do sprzątania;
 • kije;
 • stelaże i mopy;
 • zestawy;
 • wózki na odpady;
 • ścierki i gąbki;
 • ściągaczki i skrobaki;
 • szczotki i miotły;
 • wiadra;
 • akcesoria;
 • rękawice gospodarskie.

Z pewnością wszystkie wymienione powyżej sprzęty do sprzątania, muszą się znaleźć na wyposażeniu każdej profesjonalnej ekipy sprzątającej. Natomiast, jeżeli sam jesteś właścicielem firmy i nie wiesz, co kupić osobie zajmującej się utrzymaniem czystości, to po prostu zapytaj. Możesz również takie pytanie skierować do pracowników naszego sklepu. Doskonale znamy się na sprzątaniu i wiemy, co dokładnie jest potrzebne w przedsiębiorstwie.

Naszym zdaniem podstawowe sprzęty do sprzątania to szczotki, miotły, wiadra, mopy oraz rękawice gospodarskie. Bardziej zaawansowane są maszyny do sprzątania. Natomiast wózki do sprzątania również są wyjątkowo potrzebne. Pozwalają zabrać ze sobą za jednym razem cały sprzęt do sprzątania. Jest to szybsze i oszczędza mnóstwo sił pracownika. W naszym sklepie internetowym znajdziesz sprzęty do sprzątania pochodzące od takich marek, jak na przykład CleanPRO, Vileda Professional, Vermop, Splast. Dlatego możemy Ci zagwarantować, że są one naprawdę skuteczne w walce z zabrudzeniami.

Profesjonalny płyn do mycia szyb

I tym sposobem znowu powróciliśmy do jednego produktu na liście. Profesjonalny płyn do mycia szyb jest czymś, co przyda się w każdym biurze. Środki czystości do szyb i luster znajdziesz w kategorii Chemia Profesjonalna.

Pewnie dobrze wiesz o tym, że wszelkie powierzchnie szklane wręcz błyskawicznie ulegają zabrudzeniom, które trudno jest z nich usunąć. Profesjonalne środki czystości pozwolą Ci błyskawicznie się ich pozbyć. Okna w Twojej firmie wreszcie zaczną przepięknie lśnić i zachęcać klientów do przekroczenia jej progu.

Profesjonalny płyn do mycia szyb jest odpowiedni również do czyszczenia pozostałych powierzchni szklanych, takich jak na przykład lustra, czy ram okiennych, szyb samochodowych. Chemia profesjonalna zazwyczaj jest bardzo wydajna. Dzięki temu, czyszczenie szyb takim płynem jest skuteczne, szybkie i ekonomiczne.

Profesjonalny płyn do mycia szyb wysycha bardzo szybko, nie pozostawia smug. Dodatkowym udogodnieniem jest tak zwana powłoka anti-soiling, która chroni myte powierzchnie przed zbyt szybkim osadzaniem się brudu. Używanie profesjonalnego płynu do mycia szyb jest banalnie proste. Wystarczy preparat rozpylić na ściereczkę i umyć wybraną powierzchnię. Niektóre płyny do mycia szyb są ekologiczne, co jest ich dodatkową zaletą. Nie martw się, że preparat zawierający naturalne składniki jest mniej skuteczny. To mit! Efektywność jest taka sama, a korzyści dla planety nie do przecenienia.

Środki do stali nierdzewnej

Środki do stali nierdzewnej są już mniej popularne, ale czasami bardzo przydatne. Są to preparaty przeznaczone do mycia, czyszczenia oraz pielęgnacji. Nadają się one również do nabłyszczania powierzchni ze stali nierdzewnej i ze stali szlachetnej. Na pewno znajdą one zastosowanie w hotelach i w restauracjach, bo właśnie w tych miejscach nie brakuje powierzchni wykonanych ze stali nierdzewnej.

Warto tutaj wspomnieć również o tym, że znajdują one również zastosowanie w przemyśle spożywczym oraz w szeroko pojętej branży gastronomicznej. W tej kategorii znajdziesz również preparaty do polerowania i nabłyszczania powierzchni ze stali szlachetnej w tym sztućców.

Stosowanie tego rodzaju preparatów wiąże się z wieloma korzyściami. Są one wydajne i dodatkowo występują w dużych pojemnościach, na przykład 1 litr lub 2 litry. Środki do stali nierdzewnej często są również odpowiednie do czyszczenia stali błyszczącej i chromowanej. Tego rodzaju preparaty nie pozostawiają smug i co jeszcze ważniejsze, nie rysują stali nierdzewnej. Warto zainwestować w swojej firmie w środki do stali nierdzewnej, nawet wtedy, gdy nie działasz w branży gastronomicznej. Wszystko z tego względu, że dzięki nim wyczyścisz na przykład elementy stalowe znajdujące się w recepcji, czy schody. Skład wysokiej jakości środków do stali nierdzewnej został tak opracowany, żeby wyczyszczona powierzchnia przez długi czas pozostawała w nieskazitelnym stanie. Środki do stali nierdzewnej są pomocne również w usuwaniu rdzawych nalotów.

Profesjonalne środki do mycia podłóg drewnianych

W naszym sklepie internetowym znajdziesz również profesjonalne środki do mycia podłóg drewnianych. Są one odpowiednie nie tylko do mycia podłóg w całości wykonanych z drewna, ale również do czyszczenia posadzek powleczonych woskiem twardym, na przykład do parkietu, korka. Profesjonalne środki do mycia podłóg drewnianych zapewniają błyskawiczne efekty i głęboko wnikają w strukturę czyszczonej powierzchni. Warto tutaj wspomnieć jeszcze o tym, że profesjonalne środki do mycia podłóg drewnianych rozpuszczają twarde woski, tłuszcze oraz oleje. Drewniane podłogi są bardzo piękne. Sprawiają, że pomieszczenie, w którym się znajdują od razu staje się bardziej prestiżowe. Aby troska o nie, nie zajmowała Ci zbyt wiele czasu, sięgnij po profesjonalne środki do mycia podłóg drewnianych. Możesz ich używać w połączeniu ze spryskiwaczem lub z maszyną czyszczącą. Wszystko zależy od tego, jaki ostatecznie efekt chcesz osiągnąć.

Czyszczenie nawierzchni – środki czystości do nawierzchni

Aby czyszczenie nawierzchni było skuteczne, to wymaga zastosowania odpowiedniego preparatu. Powinien być on dopasowany do rodzaju nawierzchni oraz do warstw wierzchnich, które występują pod podłogą. Za pomocą preparatów dostępnym w naszym sklepie internetowym Świat Sprzątania możliwe jest czyszczenie nawierzchni: skórzanych, drewnianych, mebli, pokrytych okleiną lub z tworzywa sztucznego.

W tej kategorii znajdziesz między innymi ekologiczny środek do mycia posadzek i szkła. Jak sama jego nazwa wskazuje, jest on odpowiedni do czyszczenia nawierzchni, w szczególności tych błyszczących. Do jego zalet należy między innymi: wysoka wydajność, nie pozostawianie smug na czyszczonej nawierzchni oraz ekonomiczna cena. Środek do czyszczenia nawierzchni możesz wlać do spryskiwacza lub wykorzystywać razem z maszyną do mycia podłóg. Uwaga! Tego produktu z zakresu profesjonalnej chemii przemysłowej nie możesz używać do oczyszczania powierzchni akrylowych!

Środki czystości dla przemysłu spożywczego

Od razu zaznaczymy, że te preparaty nadają się również do czyszczenia kuchni w przedsiębiorstwach. Środki czystości dla przemysłu spożywczego są zazwyczaj wykorzystywane w restauracjach, lokalach gastronomicznych, hotelach, dużych kuchniach oraz w zakładach produkcji lub przetwórstwa żywności. Do ich zalet z pewnością należą wysoka wydajność oraz skuteczność działania. Środki czystości do przemysłu spożywczego doskonale poradzą sobie między innymi z bardzo silnymi zabrudzeniami, takimi jak na przykład zaschnięty tłuszcz. Są o wiele mocniejsze niż chemia gospodarcza, dlatego sprzątanie kuchni przebiega o wiele szybciej.

Środki czystości do przemysłu spożywczego to wyjątkowo szeroki wybór różnego rodzaju preparatów. Znajdziesz wśród nich między innymi:

 • płyn do ręcznego mycia naczyń;
 • płyn do maszynowego mycia naczyń;
 • płyn do zmywarek;
 • nabłyszczacz do zmywarek;
 • odkamieniacz do zmywarek;
 • płyny do czyszczenia stolików;
 • płyny do dezynfekcji blatów.

Jeżeli nie masz pewności, które środki czystości do przemysłu spożywczego będą dla Ciebie najbardziej odpowiednie, to zawsze możesz zapytać naszych pracowników.

Środki do tkanin

W kategorii Środki do tkanin znajdują się również preparaty do dywanów i do wykładzin. Środki do tkanin charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami piorącymi oraz czyszczącymi. Dzielą się na skoncentrowane środki do czyszczenia dywanów oraz już gotowe środki do tkanin.  Wśród środków do tkanin znajdziesz również takie preparaty, jak: odplamiacze do dywanów, środki do czyszczenia elementów skórzanych, płyny do płukania tkanin, neutralizatory zapachów, czy koncentraty przeznaczone do prania tapicerki. Dywany i wykładziny, chociaż wymagają pewnej uwagi, to bardzo dobrze wygłuszają pomieszczenia i powodują, że robi się w nich przytulniej. Wykładziny i dywany doskonale prezentują się na przykład w salach konferencyjnych.

Środki do mycia naczyń

Środki do mycia naczyń również powinny znaleźć się w każdym biurze. Pracownicy powinni mieć wydzielone pomieszczenie socjalne, w którym mogą zjeść posiłek lub chociaż zrobić sobie herbatę. Bez środków do mycia naczyń zaraz w takim miejscu zrobi się duży bałagan. Co więcej, środki do mycia naczyń są wręcz niezastąpione we wszystkich restauracjach oraz w lokalach gastronomicznych. Wszędzie, gdzie ludzie mają styczność z jedzeniem, konieczne jest mycie naczyń, na przykład talerzy, sztućców, czy garnków. Profesjonalne środki do mycia naczyń charakteryzują się tym, że są o wiele wydajniejsze niż chemia gospodarcza i mają ogromne pojemności na przykład 10 litrów.

Mydła w płynie

Tak samo, jak płyny do mycia naczyń, są po prostu elementem obowiązkowym każdego przedsiębiorstwa. Dbałość o higienę, szczególnie teraz w czasach po pandemicznych, stała się priorytetem. W naszym sklepie znajdziesz mydła w płynie o bardzo wielu zapachach i pojemnościach. Gdy wybierasz mydło w płynie, to powinieneś się zastanowić przede wszystkim, jakie jest natężenie ruchu w łazience. Dzięki temu, będziesz mógł wybrać mydło w płynie o odpowiedniej pojemności. Poza mydłem w płynie w Twojej łazience powinien znaleźć się również odpowiedni dozownik, który ułatwi korzystanie z niego.

Mamy nadzieję, że ten przegląd profesjonalnych środków czystości, spodobał Ci się. Może wybierzesz spośród tych produktów coś odpowiedniego do Twojego przedsiębiorstwa? A może właśnie przypomnieliśmy Ci, że kończą się profesjonalne środki czystości i musisz dokupić na przykład płyn do mycia podłóg drewnianych?

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl