Jak odpowiednio dbać o posadzki w obiektach biurowych 0
Jak odpowiednio dbać o posadzki w obiektach biurowych

Jak odpowiednio zadbać o posadzkę w obiektach biurowych

Podłogi w obiektach biurowych szczególnie w strefie wejściowej i wyjściowej to wizytówka zakładu. To jak postrzegana przez klienta jest recepcja wpływa na wizerunek całej firmy. Bardzo ważna jest w tym wypadku dbałość o posadzkę - to ona jest jednym z najbardziej widocznych elementów strefy wejściowej i wyjściowej, jak również pozostaje najbardziej narażona na zabrudzenia.

Aby odpowiednio dobrać środki do mycia podłóg należy wziąć pod uwagę dwa czynniki. Po pierwsze jest to rodzaj materiału z jakiego została wykonana posadzka.

Inne preparaty są dedykowane dla podłóg drewnianych, inne dla gresu, a jeszcze inne do gumowych wykładzin podłogowych. W holu czy na recepcjach najczęściej są wodoodporne posadzki, z płytek lub gresu, ewentualnie płyt kamiennych. Dlatego warto zdecydować się na zakup środków dedykowanych do tego rodzaju podłóg (szeroki wybór oferuje Buzil oraz Tenzi).  Polecamy szczególnie preparat Buzil G240 - skoncentrowany płyn na bazie mydła, który sprawdzi się do wodoodpornych podłóg w tym posadzek z klinkieru, marmuru, terakoty, ale też i drewnianych podłóg. Środek jest o tyle uniwersalny, że ma też właściwości pielęgnacyjne, dlatego może służyć zarówno do codziennego mycia jak i codziennej pielęgnacji podłogi. Warto zastanowić się też nad koncentratem Tenzi Top Efekt Normal, płynem przeznaczonym do posadzek, które często i szybko brudzą się. Podczas mycia, nie marze się, nie pozostawia smug oraz chroni przed szybkim ponownym brudzeniem się podłogi.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest to rodzaj i częstotliwość prac. To oznacza, że inne preparaty przeznaczone są do mycia codziennego, a inne do czyszczenia intensywnego czy gruntownego.

Podłogi w biurowcach w przypadku brzydkiej pogody powinny być zmywane nawet co godzinę lub częściej (jeśli jest duże natężenie ruchu), aby cały czas pozostawały czyste. Ponadto powinny być myte tuż po zamknięciu obiektu lub przed jego otwarciem. W przypadku takich codziennych i częstych prac polecamy wybrać wydajny koncentrat np. preparat z serii płynów uniwersalnych, którym umyjemy zarówno podłogę jak i inne nawierzchnie. Doskonale do taki działań sprawdzi się Buzil Blitz Tropic G483, który szczególnie nadaje się do podłóg z połyskiem - pozostawia je błyszczące, bez smug i bardzo szybko wysycha. Do tego pozostawia przyjemny zapach. 

Wielu specjalistów przekonuje, że  najlepiej wybierać preparaty dedykowane do konkretnych stref, stąd warto wybrać płyn o wysokiej wydajności dedykowany do mycia posadzek. My rekomendujemy Buzil Polybuz® Trendy T 201 - koncentrat dedykowany do mycia gresu, kamionki, płytek, który ma właściwości nabłyszczające i świetnie sprawdzi się do codziennego mycia podłóg. Co więcej można go stosować zarówno do mycia ręcznego jak i do maszyn podłogowych. Ważne jest to, że płyn nadaje się również do paneli i zabezpieczonego parkietu więc będzie doskonały do przestrzeni biurowych, zarówno podłóg w holu, jak i korytarzy, czy posadzek np. w salach konferencyjnych.

Raz w tygodniu warto dokonać intensywnego i dokładniejszego mycia posadzki, z zastosowaniem środków pielęgnujących. Polecamy do tego płyn Buzil CORRIDOR® PUR CLEAN S 766, który ma intensywne działanie myjące i doskonale wiąże brud. W przypadku posadzek kamiennych i impregnowanych rekomendujemy płyn Buzil Roca Wipe R 300. Jest doskonały do trudno zwilżanych posadzek, świetnie rozpuszcza brud i czyści bez pozostawiania smug.

W zależności od tego z jakiego materiału posadzki są wykonane powinny być czyszczone gruntownie specjalistycznym preparatem, a następnie odpowiednio zabezpieczane. Takie prace można wykonywać raz w miesiącu, lub wtedy kiedy zauważymy że podłoga wymaga zdjęcia warstwy zabezpieczającej i nałożenia nowej. Takie czynności pozwolą na dłużej zachować żywotność posadzki i będą ją chronić przed zniszczeniami.  Jednak w przypadku dyspresji oraz stripperów, czy impregnatów należy dokładnie dobrać preparat w zależności od materiału podsadzki. W celu skonsultowania i ustalenia indywidualnego planu preparatów czyszczących do podłóg zapraszamy do kontaktu:

Daniel: 604 307 144.

email:sklep@swiat-sprzatania.pl 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl