Higiena w szkołach i przedszkolach – o czym warto pamiętać podczas sprzątania ? 0
Higiena w szkołach i przedszkolach – o czym warto pamiętać podczas sprzątania ?

Higiena w szkołach i przedszkolach – o czym warto pamiętać podczas sprzątania?

 

Placówki edukacyjne niemal każdego dnia mieszczą setki osób. Codzienne użytkowanie ze szkolnej infrastruktury sprawia, że jest ona brudna. Z tego powodu dbałość o czystość szkół jest niezwykle ważną kwestią, która jest obowiązkiem regulowanym przez prawo. Dokładna dezynfekcja urządzeń sanitarnych lub wymycie podłogi nie tylko poprawi wygląd, ale również zmniejszy ryzyko przenoszenia się bakterii. Uczniowie w zadbanych szkołach chorują znacznie rzadziej, a wiedzę zdobywają w przyjemnym otoczeniu.

 

Jak zadbać o czystość podłóg?

 

Podłoga to prawdopodobnie najbardziej eksploatowany w szkole. Przez korytarze szkół przewijają się niezliczone ilości osób, co powoduje bardzo szybkie zabrudzenie powierzchni. Prawidłowe posprzątanie podłogi wymaga dobrego odkurzacza, mopa wykonanego z jakościowego materiału oraz skutecznych płynów do mycia. Niezawodny odkurzacz poradzi sobie z usunięciem kurzu, resztek jedzenia i innych, drobnych odpadów. Większych śmieci można pozbyć się ręcznie lub przy użyciu zmiotki i szufelki. Natomiast połączenie wydajnego płynu do mycia podłóg oraz dokładnie myjącego mopa, który świetnie wchłania wodę zapewni nam podłogę wyczyszczoną na błysk. Najlepiej posprzątać podłogę w porach, gdy w szkole nie przebywa dużo ludzi – rano przed rozpoczęciem zajęć lub po ich zakończeniu.

 

Jak prawidłowo wyczyścić sale lekcyjne?

 

Nie sprzątane regularnie sale lekcyjne to siedlisko wielu bakterii. Dlatego konieczne jest dokładne zdezynfekowanie ławek, krzeseł oraz pozostałych elementów podatnych na zabrudzenia w sali. Na przykład w sali komputerowej należy wymyć klawiatury, myszki oraz ekrany. Natomiast w laboratorium chemicznym niezbędne będzie wyczyszczenie próbówek, mikroskopu itp.

Sprawdzony sposób na zadbaną łazienkę

 

Sprzątając łazienkę powinno pamiętać się o dokładnym wyczyszczeniu WC – potencjalnego źródła nieprzyjemnego zapachu. Przyda nam się do tego aktywnie działający płyn do czyszczenia toalety. Warto też, żeby płyn ten zapobiegał osadzaniu się kamienia. Niezbędnymi elementami każdej łazienki będą szczotka do WC oraz odświeżacz powietrza. Do umycia kafelek łazienkowych potrzebny będzie specjalistyczny środek, który z łatwością rozprawi się z nawet najtrudniejszymi zabrudzeniami. Żeby łazience nadać przyjemnej atmosfery możemy użyć olejków zapachowych.

Okna – jak przywrócić im dawną przejrzystość?

 

Brudne okna w szkole to bardzo częsty widok. Zaschnięte pozostałości po owadach, plamy czy smugi zostawione przez krople deszczu na oknach tworzą nieprzyjemną atmosferę, w której ciężko się uczyć. Żeby zapobiec takiemu stanowi rzeczy warto zaopatrzyć szkolny asortyment środków sprzątających o płyn do mycia okien, który dokładnie wyczyści szyby bez zostawiania smug oraz nie uszkodzi czyszczonej powierzchni. Przydatna będzie również ściereczka najlepiej z mikrofibry, która dokładnie wytrze powierzchnię okna. Do uzyskania nieskazitelnie czystych okien może też przydać się specjalistyczna myjka.

 

Jak sprawić, żeby lustra były krystalicznie czyste?

 

Czyszczenie luster na pierwszy rzut oka może wydawać się łudząco podobne do czyszczenia okien. Nic bardziej mylnego. Podczas mycia luster trzeba uważać, żeby nie porysować go. Należy też pamiętać, żeby na lustrzanych taflach nie używać środków, o silnie kwaśnym lub silnie zasadowym odczynie pH.

 

Utrzymanie odpowiedniej higieny potrafi być trudne, ale produkty ze sklepu ŚWIAT-SPRZĄTANIA sprawią, że będzie on znacznie mniej problematyczne.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl