Jaką chemię wybrać do myjni bezdotykowej ? 0
Jaką chemię wybrać do myjni bezdotykowej ?

Jaką chemię wybrać do myjni bezdotykowej ?

 

Na sukces finansowy myjni bezdotykowej składa się kilka czynników:

  1. Lokalizacja
  2. Czas mycia
  3. Rodzaje mycia (mikroproszek, aktywna piana, szczotka)
  4. Stan techniczny myjni
  5. Czystość na stanowiskach
  6. Stosowane środki chemiczne

 

Dzisiaj opiszemy temat środków chemicznych do mycia aut.
Proponowane produkty zostały przez nas przetestowane i z całą pewnością możemy je Państwu polecić do stosowania na swoich myjniach bezdotykowych.

 

Mikroproszek

Jego zadanie to przede wszystkim dokładne mycie pojazdu, od tego zależy powrót klienta i jego ewentualna ocena w internecie. Nie oszukujmy się, przy myciu BEZDOTYKOWYM ciężko jest osiągnąć efekt WOW, dlatego tak bardzo ważna jest jakość proszku. W tym wszystkim należy również pamiętać o podejściu ekonomicznym dla właściciela myjni. Dlatego:

PORADA:

Zmiany / ustawienia proszku zaczynamy od sprawdzenia ile spada gram proszku na minutę mycia. W tym celu pod „ślimak” podstawiamy jakieś czyste naczynie / kartkę papieru. Uruchamiamy program mycia mikroproszkiem i odliczamy 1 minutę. Proszek wsypujemy na wagę kuchenną i sprawdzamy ile jest gram. Może to być od kilku kilkunastu gram, zależy od myjni. Zarówno za mało i za dużo proszku jest dla nas złe.

Mała ilość proszku na minutę mycia (poniżej 10g) – niedokładne mycie pojazdów, klienci muszą wrzucić więcej monet, aby dobrze umyć auto – często to nie pomaga

Duża ilość proszku na minutę (powyżej 20g) – z lancy wyrzucany jest mocno biały strumień, klienci muszą wrzucić więcej monet, aby dobrze spłukać auto, praktycznie do ścieków uciekają pieniądze myjni, częste zakupy proszku

Oczywiście gramy proszku zależą od jakości proszku. Im lepszy proszek, tym mniej go możemy dozować.

 

Przechodząc do konkretnego produktu

Proszek do myjni bezdotykowej Robert Waters Diamond Powder 17 kg

Producent pisze o użyciu 10-12 gram. Pamiętajmy o twardości wody, która jest zależy od regionu Polski oraz stanem technicznym myjni.

My ustawiliśmy 15 gram na minutę i po kilku miesiącach stosowania usłyszeliśmy pochwały od klientów o bardzo dobrym myciu auta, zwłaszcza w jakiś zakamarkach pojazdów. Wcześniej na innym proszku mieliśmy aż 21 gram i domywał tak aut jak ten. 17 kilogramowy worek pozwala na bezproblemowe dosypywanie do pojemnika. Worek wielkością jest taki sam jak 20kg worki, ponieważ jest bardziej puszysty. Co do zapachu sprawa indywidualna, ale ogólnie pachnie. Jednak najważniejsza jest jakość mycia dla klienta.

 

Aktywna Piana

Temat również rozbudowany co mikroproszek. Na polskim rynku mamy kilkadziesiąt pian aktywnych. Przy wyborze również kierowaliśmy się jakością mycia.  Obserwując klientów na myjniach zauważyliśmy, że nakładają pianę i po krótkim czasie spłukują wodą. Oczywiście zabieg ten jest mało skuteczny, ale musieliśmy przede wszystkim kierować się wysoką jakością usuwania brudu z aut. I tutaj po testach wybraliśmy:

Feniks Chemia Aktywna Piana MAX PREMIUM PLUS 30 KG

Biała gęsta piana, która spływa razem z brudem. Świetnie sobie radzi z rozpuszczaniem much z przodów aut. Pianę traktujmy jako mycie wstępne, później stosujmy program z mikroproszkiem, wtedy efekt mycia samochodu będzie zadowalający.
Dla bezpieczeństwa klientów stosujemy biała pianę, która nie zawiera kolorowego czynnika, który może zabarwić buty, wycieraczki i inne rzeczy klientów. Chociaż producenci kolorowych pian zapewniają, że ich produkty nie zostawiają plam, jednak my wolimy nie ryzykować.

Poniższe piany mają zastosowanie na myjniach bezdotykowych, myjniach ręcznych, firmach transportowych, budowlanych i wszędzie tam gdzie musimy wyczyścić dany sprzęt.

Feniks Chemia Aktywna Piana MAX PIANA 30 KG

Feniks Chemia Aktywna Piana MAX PREMIUM 30KG

Przy myciu innym niż na myjniach bezdotykowych polecamy użycie dobrej szczotki teleskopowej

 

Wosk

Produkt, którego klienci nie doceniają. Dzięki odpowiedniemu woskowi możemy zabezpieczyć karoserie swojego samochodu.

Przy wyborze tego ważnego produktu kierowaliśmy się przede wszystkim zróżnicowanym stanem karoserii klientów myjni. Od bardzo wiekowych aut z licznymi śladami rdzy po najnowsze super sportowe auta. Wosk nie może wchodzić w reakcję z rdzą oraz z najnowszymi powłokami karoserii. Dlatego polecamy:

Feniks Chemia Wosk MAX Wax S 20 L

Najważniejszą zaletą jest hydrofobowa warstwa, chroniącą przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl