Czyszczenie kabiny prysznicowej — jak usunąć osady i czym myć kabinę ? 0
Czyszczenie kabiny prysznicowej — jak usunąć osady i czym myć kabinę ?

Czyszczenie kabiny prysznicowej — jak usunąć osady i czym myć kabinę ?

 

 

Kabina prysznicowa to przestrzeń, która jest bardzo wymagająca, jeśli chodzi o utrzymanie czystości — regularna pielęgnacja oraz dbałość o szczegóły to sedno tematu. Warto zatem poznać wskazówki, aby dowiedzieć się, jak skutecznie wyczyścić kabinę, by zawsze była czysta, a korzystanie z niej było jednie przyjemnością.

 

 

 

 Systematyczność to sedno

Jak powszechnie wiadomo, wcale nie jest łatwo utrzymać kabinę prysznicową w czystości. Posiada ona liczne zakamarki, w których – przy dużej wilgoci utrzymującej się mw łazience – rozwijają się bakterie i grzyby. Jednocześnie woda oraz używanie do kąpieli przeróżnych mydeł sprzyjają gromadzeniu się osadu. Najbardziej widoczne zabrudzenia w łazienkach, to białe, kamienne osady na osłonie prysznica. Powstają one w wyniku odparowania wody, po której pozostaje nalot. Czyszczenie kabiny prysznicowej należy przeprowadzać regularnie, co najmniej raz w tygodniu. Pielęgnacja kabiny wymaga używania różnych środków nawierzchniowych, ale przede wszystkim – systematyczności. Warto zatem nie tylko regularnie sprzątać tę przestrzeń, ale również dbać o nią po każdej kąpieli – najlepiej pozbywając się przy tym wody ze ścianek kabiny za pomocą ściągaczki lub ściereczki.

Odpowiedni kierunek, bo sprzątamy zawsze z głową

Czyszczenie zawsze zaczynamy od góry i kierujemy się ku dołowi, dlatego też brodzik zostawiamy na koniec. Opróżnioną kabinę możemy spryskać preparatem czyszczącym. Środkiem tym możemy umyć zarówno baterie, brodzik oraz szybę. Spryskane powierzchnie
możemy zostawić na kilka minut by dać czas substancjom aktywnym w nich zawartych na działanie. Po tym czasie miękką stroną gąbki możemy wyszorować całość. Jeśli na płytkach widać osad z mydła koniecznie należy wykorzystać preparat dedykowany do łazienki. Kolejnym krokiem jest wypolerowanie armatury. Wystarczy ją przetrzeć gąbką z płynem i wytrzeć do sucha miękką ściereczką, np. z mikrofibry. Szyba kabiny prysznicowej to najgorsza część, jeśli chodzi o mycie prysznica. Szyba bez zacieków? Na bardzo brudne szyby warto wykorzystać wysoko skoncentrowany preparat, który z łatwością usunie brud i pozostawi błyszczącą powierzchnię bez smug.

Polerowanie ? Zawsze do sucha

Bardzo ważne w każdej łazience jest pozbycie się wilgoci, dlatego po sprzątaniu, ale też po każdej kąpieli, kabinę należy wytrzeć do sucha. Zminimalizuje to ryzyko rozwoju pleśni i grzybów, które są nie tylko estetycznym problemem, ale przede wszystkim są szkodliwe dla zdrowia. W tym celu warto wybrać ściereczki z mikrofibry, które chłoną wodę i ułatwiają polerowanie. Na rynku mamy szereg produktów, które są do siebie łudząco podobne — jednak to — czym powinniśmy się kierować w wyborze odpowiedniej tkaniny to gramatura oraz nasycenie włókien, które sprawią, że jakość i komfort będą na najwyższym poziomie.

Profilaktyka w łazience, czyli powłoki hydrofobowe

Znacznym ułatwieniem podczas czyszczenia kabiny prysznicowej jest odpowiednia profilaktyka. Można zapewnić ją sobie, inwestując w preparaty ze specjalną powłokę hydrofobową. Nazywamy to efektem easy-to-clean - ułatwia on czyszczenie i ogranicza ponowne zabrudzenia. Składają się na niego różnorodne substancje, których zadaniem jest wygładzanie powierzchni i w rezultacie odpychanie wody. Dzięki takiemu zabiegowi krople wody spływają, zbierając ze sobą zanieczyszczenia. W przypadku zastosowania powłoki hydrofobowej czyszczenie kabiny prysznicowej jest znacznie łatwiejsze. Specjalna warstwa zapobiega osadzaniu się mydła i kamienia i utrzymuje ten efekt nawet przez kilka miesięcy.

Czym nie powinniśmy czyścić prysznica ?

Do czyszczenia kabiny prysznicowej nie powinno się używać preparatów ścierających np. past czyszczących lub mleczka. Co prawda dają one zadowalający efekt, niemniej jednak tego typu produkty mogą porysować ścianki kabiny, tym samym tworząc mikro zarysowania, a to idealne siedlisko groźnych bakterii. Dlatego polecamy preparaty dedykowane utrzymywaniu czystości w pomieszczeniach sanitarnych. Nie powinno się również stosować gąbek zmywakowych lub szczoteczek, które mają właściwości ścierne. Postaw na tradycyjne bawełniane ściereczki lub produkty z mikrofibry.

 

Czyszczenie kabiny prysznicowej nie musi być więc trudne i uciążliwe, na bieżąco usuwane zabrudzenia zmniejszają ryzyko powstawania uporczywych osadów czy kamienia. Jeżeli jednak musimy się zmierzyć z brudem, nie traćmy czasu na eksperymenty, sprzątając łazienkę sprawdzonymi preparatami, które nie tylko zapewnią czystą i higieniczną kabinę, ale również sprawią, że będzie lśnić.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl