Papier toaletowy w biurze. Na co warto zwrócić uwagę i jaka jest różnica w dostępnych na rynku papierach toaletowych? 0
Papier toaletowy w biurze. Na co warto zwrócić uwagę i jaka jest różnica w dostępnych na rynku papierach toaletowych?

Papier toaletowy w biurze.Na co warto zwrócić uwagę i jest różnica w dostępnych na rynku  papierach toaletowych ?

 

Dostęp do środków higieny osobistej powinien być zapewniony każdemu pracownikowi bez względu na stanowisko oraz formę zatrudnia – ten podstawowy artykuł higieniczny stanowi czasem nie lada wyzwanie. Jaki wybrać do biura ? Czym się różnią ? Dziś rozwiejemy wszystkie wątpliwości.

 

Zacznijmy od podstaw – proces produkcji

Na rynku dostępne są dwa rodzaje papieru toaletowego, które łatwo możemy rozróżnić. Najpopularniejszy jest papier makulaturowy. To rozwiązanie przyjazne naturze, ale liczba jego zwolenników systematycznie jednak spada. Nie dzieje się tak zresztą bez przyczyny, mamy bowiem do czynienia z papierem dość szorstkim i na ogół szarym. Oczywiście nie jest zły,ale ma dość solidnego konkurenta — papier celulozowy. Podobnie jak tradycyjny papier wytwarzany jest z włókien roślinnych (celulozy). Jest ona otrzymywana jest z roślin takich jak: jodła, topola, buk, świerk, konopie, trzcina czy zboża – stąd też wielu przeciwników, wszak to produkcja nie należy do ekologicznych. Jednak ma jedną niewątpliwą zaletę — jest wytrzymały i bardzo miękki w porównaniu do poprzednika.

Rolka, rolce nierówna

Cechą, na którą również warto zwrócić uwagę, jest długość papieru toaletowego. Tu sprawdza się zasada mówiąca o tym, że im rolka jest dłuższa, tym lepiej. Sam papier starcza wówczas na dłużej, a jego zakup jest bardziej ekonomiczny. Oczywiście, warto pamiętać o tym, że niektórzy producenci wykorzystują pewne triki reklamowe, aby skłonić nas do zakupu konkretnego rozwiązania. Jeśli więc chcemy, aby rolki były jak najdłuższe, powinniśmy skoncentrować się na znalezieniu na opakowaniu papieru konkretnej informacji na ten temat. Jednym z rozwiązań, które warto przywołać są bardzo długie - 150-metrowe role od marki CleanPro lub Katrin. To świetne połączenie jakości i oszczędności,co w dobie dzisiejszych czasów jest rzadkie,a jednak niezwykle pożądane.

Liczba warstw i jej znaczenie

Producenci zwykle nie informują nas w dobrze widocznym miejscu o tym, czy papier toaletowy powstał z celulozy, czy z makulatury. Zawsze jednak w oczy rzuca się nam informacja na temat tego, z iloma warstwami papieru mamy do czynienia. Co do zasady, im więcej warstw ma papier tym lepiej. Kolejne z nich wpływają przecież korzystnie na jego miękkość. Papiery posiadające większą liczbę warstw dają się też poznać jako rozwiązania bardziej wytrzymałe, ułatwiają więc dbanie o higienę w toalecie, jednak na ogół są droższe. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem jest trzywarstwowy papier marki Tork, ponieważ dodatkowo posiada eleganckie tłoczenie,a jest przy tym wszystkim niezwykle ekonomiczny.

Higienicznie i ekonomicznie

Wydawać mogłoby się, że zużycie papieru toaletowego nie ma zbyt wiele wspólnego z tym, czy znajduje się on w dozowniku, czy też położony jest luzem. Okazuje się jednak, że posiadanie podajnika pozwala zaoszczędzić i ograniczyć zużycie papieru toaletowego. Pojemnik chroni papier przed zmoczeniem, przypadkowym wypadnięciem. Pojedyncze dozowanie listków ogranicza również wyciąganie potężnych porcji papieru, które następnie nie znajdują wykorzystania i leżą porozrzucane na podłodze. Nie wpływa to dobrze ani na wygląd pomieszczenia, ani na nasz portfel, zatem inwestycja w dobry podajnik papieru toaletowego pozwala sporo zaoszczędzić i szybko się zwraca. Rozwiązania do dozowników również możemy podzielić na kategorie — duże role Gigant (Jumbo), które świetnie się sprawdzą do miejsc o dużym natężeniu, ponieważ są niezwykle ekonomiczne.

 

Jedną z istotniejszych kwestii, o jaką powinniśmy zadbać w zakładach pracy, instytucjach publicznych, biurach czy innych miejscach użyteczności, jest higiena. Dlatego tak dużą wagę przykłada się do artykułów, które pomagają zachować czystość dlatego ważne, aby dokonać świadomego wyboru.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl