Mycie szyb w branży gastronomicznej. Czym myć plamy i trudne zabrudzenia z ram i okien? 0
Mycie szyb w branży gastronomicznej. Czym myć plamy i trudne zabrudzenia z ram i okien?

Duża liczba okien w lokalach, restauracjach i hotelach wymaga dobrego planu działania. Warto skoncentrować się zarówno na technice mycia, jak i też wyborze odpowiednich środków. Czyste szyby przyczyniają się do ogólnego wizerunku firmy. Znacznie przyjemniej spędza się czas w restauracji, kiedy nic nie ogranicza nam widoczności na zewnątrz. Czym myć okna? Jak odpowiednio dbać o czystość, gdy mamy do czynienia z bardzo trudnymi zabrudzeniami?

Na pohybel tłustym osadom

Tłuszcz należy do jednych z najtrudniejszych zabrudzeń, których można pozbyć się tylko z wykorzystaniem profesjonalnych środków. Pojawiają się zarówno na powierzchniach w kuchni w małej, jak i dużej gastronomii oraz w fabrykach i zakładach przemysłowych. Odtłuszczanie powierzchni powinno przeprowadzać się regularnie, najlepiej tłuste plamy usuwać natychmiast po ich pojawieniu. W przeciwnym razie mogą trwale pozostać na powierzchniach. Firmy sprzątające stosują do ich usuwania mniej i bardziej skuteczne preparaty. Warto jednak zainwestować w profesjonalne środki do mycia szyb.

Co wybrać?

Zastanawiając się, jak usunąć tłustą plamę, trzeba wybrać środek, który zagwarantuje bezpieczeństwo czyszczonym powierzchniom. Należy też zapoznać się z dokładnym działaniem preparatu. Czy nie pozostawia smug zacieków? Czy można go stosować do mycia ręcznego i maszynowego? Zarówno w gastronomii, jak i też przemyśle należy spełnić wszelkie normy. Warto się również zastanowić czy będzie nam potrzebny preparat gotowy do użycia, czy koncentrat.

Preparat, preparatowi nierówny

Do bieżącego sprzątania można użyć gotowych środków w opakowaniach ze spryskiwaczem. Nanomax świetnie się sprawdzi do czyszczenia powierzchni szklanych, emaliowanych i laminowanych oraz elementów ze stali nierdzewnej. Dzięki specjalnie opracowanej recepturze, zawierającej mikrocząsteczki srebra, skutecznie usuwa tłuszcz i brud oraz nie pozostawia smug i zacieków. To prosty sposób na odtłuszczanie powierzchni, który przynosi natychmiastowe efekty, a co najważniejsze umożliwia precyzyjne dozowanie środka i nanoszenie go bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię.

Co, jeśli to za mało?

Jak zmyć tłuste plamy z okien czy luster zalegające już na powierzchni przez dłuższy czas? Należy użyć do nich silnie skoncentrowanych środków do mycia szyb. My rekomendujemy Buzil Windowmaster. Przeznaczony do mycia i czyszczenia szyb, dzięki wysokiej wydajności czyni pracę efektywną i komfortową. Czyści trudne zabrudzenia w tym tłuste osady, a zastosowany efekt anti-soiling chroni myte powierzchnie przed zbyt szybkim osadzaniem się brudu. To jeden z takich produktów, które zdecydowanie ułatwiają prace załodze Twojej firmy.

 

Na czystość okien wpływ ma wiele czynników, nie zawsze zależą one bezpośrednio od człowieka. Od zewnątrz na szybach osadza się pył, pochodzący z zanieczyszczonego powietrza. Zacieki powstają na skutek opadów deszczu i śniegu. Od wewnątrz z kolei w lokalach gastronomicznych i przemysłowych na powierzchniach szyb osadza się tłuszcz. Dlatego profesjonalny płyn do mycia okien musi charakteryzować się bardzo wszechstronnym działaniem.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl