Jaką chemię wybrać do myjni bezdotykowej ? 0
Jaką chemię wybrać do myjni bezdotykowej ?

Jaką chemię wybrać do myjni bezdotykowej ? Test produktów!

 

 

Na sukces finansowy myjni bezdotykowej składa się wiele czynników. Od lokalizacji poprzez stan techniczny, budowę czy dostosowania technologiczne. Jednak najważniejszym elementem mającym wpływ na dobre i bezpieczne mycie auta na myjni samoobsługowej jest jakość chemii używanej na myjni, z której korzystamy oraz jej bezpieczeństwo dla lakieru auta. Nie musicie tego testować sami – Zrobiliśmy to za was! Proponowane produkty zostały przez nas przetestowane i z całą pewnością możemy je Państwu polecić do stosowania na swoich myjniach bezdotykowych.

 

Mikroproszek – jak to działa ?

Zadaniem Mikroproszku jest przede wszystkim dokładne mycie pojazdu, od tego zależy powrót klienta i jego ewentualna ocena w internecie. Nie oszukujmy się, przy myciu bezdotykowym ciężko jest osiągnąć efekt „wow”, dlatego tak bardzo ważna jest jakość proszku. W tym wszystkim należy również pamiętać ekonomii. I tutaj przychodzimy z poradą. Wszelkie zmiany ustawienia proszku zaczynamy od sprawdzenia ilości zużycia proszku na minutę mycia. W tym celu pod „ślimak” podstawiamy jakieś czyste naczynie / kartkę papieru. Uruchamiamy program mycia mikroproszkiem i odliczamy 1 minutę. Proszek wsypujemy na wagę kuchenną i odpowiednio odważamy. Mała ilość proszku na minutę mycia (poniżej 10g) spowoduje niedokładne mycie pojazdów — klienci muszą wrzucić więcej monet, aby dobrze umyć auto — często to nie pomaga. Z kolei duża ilość proszku na minutę (powyżej 20g) sprawi, że z lancy wyrzucany jest mocno biały strumień, klienci muszą wrzucić więcej monet, aby dobrze spłukać auta, a nam generuje to koszty w postaci większej ilości zużywanego produktu. Wszystko jest kwestią jakości.

Wróćmy do testu. Pierwszy z produktów to Proszek do myjni bezdotykowej Robert Waters Diamond Powder. Producent pisze o użyciu 10-12 gram. My ustawiliśmy 15 gram na minutę i po kilku miesiącach stosowania usłyszeliśmy pochwały od klientów o bardzo dobrym myciu auta, zwłaszcza w zakamarkach pojazdów. Wcześniej na innym proszku zużycie produktu było dwukrotnie większe i efekt nie był zadowalający. 17-kilogramowy worek pozwala na bezproblemowe dosypywanie do pojemnika. Worek wielkością jest tożsamy z 20-kilogramowymi workami, ponieważ jest bardziej puszysty. Co do zapachu sprawa indywidualna, ale ogólnie pachnie. Jednak najważniejsza jest jakość mycia dla klienta.

Aktywna Piana

Na polskim rynku mamy kilkadziesiąt pian aktywnych. Przy wyborze również kierowaliśmy się jakością mycia. Jak właściwie działa taka piana ? Po zaaplikowaniu aktywna piana rozmiękcza nagromadzony osad z brudu, dzięki czemu łatwo go usunąć. I to nie tylko z powierzchni karoserii, ale również z plastikowych lub chromowanych elementów, do tego bez obawy o ich uszkodzenie. Obserwując klientów na myjniach, zauważyliśmy, że nakładają pianę i po krótkim czasie spłukują wodą. Oczywiście zabieg ten jest mało skuteczny, ale musieliśmy przede wszystkim kierować się efektywnością usuwania brudu z aut. I tutaj po testach wybraliśmy: Feniks Chemia Aktywna Piana MAX PREMIUM PLUS. Biała gęsta piana, która spływa razem z brudem. Pianę traktujmy jako mycie wstępne, później stosujmy program z mikroproszkiem, wtedy efekt mycia samochodu będzie zadowalający. Dla bezpieczeństwa klientów stosujemy białą pianę, która nie zawiera kolorowego czynnika, który może zabarwić buty, wycieraczki i inne rzeczy klientów. Chociaż producenci kolorowych pian zapewniają, że ich produkty są bezpieczne - wolimy nie ryzykować. Piany Feniks mają zastosowanie na myjniach bezdotykowych, myjniach ręcznych, firmach transportowych, budowlanych i wszędzie tam, gdzie musimy wyczyścić dany sprzęt. Przy myciu innym niż na myjniach bezdotykowych polecamy użycie dobrej szczotki teleskopowej.

Wosk – niedoceniony błysk

To ważny element mycia auta, który nie tylko pozostawia połysk na lakierze, ale również tworzy powłokę hydrofobową i wypiera resztki wody z mikro uszkodzeń na lakierze. Wosk nakładamy od góry pojazdu do dołu. Jest to produkt, którego klienci nie doceniają, a przecież dzięki odpowiedniemu woskowi możemy zabezpieczyć karoserie swojego samochodu. Przy wyborze tego ważnego produktu kierowaliśmy się przede wszystkim zróżnicowanym stanem karoserii klientów myjni. Od mocno wyeksploatowanych aut z licznymi śladami rdzy po najnowsze super sportowe auta. Dlatego polecamy Feniks Chemia Wosk MAX Wax S. Najważniejszą zaletą jest hydrofobowa warstwa, chroniącą przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.

 

 

Myjnie bezdotykowe pozwalają na samodzielne mycie samochodu zgodnie z własnymi preferencjami. Tradycyjne metody pielęgnacji są zastąpione wygodnymi lancami i chemią najwyższej jakości. Podgrzana, miękka woda pod wysokim ciśnieniem dokładnie usunie wszelkie zanieczyszczenia, a specjalny proszek zadba o karoserię i pozwoli utrzymać ją w znakomitym stanie. Co wybiorą Twoi klienci ? Co wybierzesz Ty ?

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl