Dozowniki do toalet, jak odpowiednio je wybrać do swojej firmy? 0

Jak odpowiednio wybrać dozownik łazienkowy? 

Otwierając nowy lokal lub planując jego wyposażenie po remoncie, warto nie zapominać o dozownikach łazienkowych - niezbędnym wyposażeniu, które odpowiednio dobrane może przynieść wymierne korzyści. Pozwalają one znacząco zredukować zużycie materiałów takich jak papier toaletowy czy ręczniki papierowe lub mydło, a co się z tym wiąże pomagają w racjonalnym gospodarowaniu środkami finansowymi.

Podstawowe i niezbędne w każdej toalecie dozowniki to podajniki na papier toaletowy, mydło oraz ręczniki do rąk. W dalszej kolejności można zastanowić się nad dozownikami do odświeżaczy powietrza, podajnikami na woreczki higieniczne czy nakładki sedesowe. To jakie podajniki wybrać zależy przede wszystkim od dwóch podstawowych czynników, które należy na początku przeanalizować.

 

1. Natężenie ruchu w toalecie - czyli to jak dużo gości będzie ją odwiedzać.

Jeśli przewidujemy, że ruch w toalecie będzie mniejszy niż 100 wizyt dziennie, to powinniśmy brać pod uwagę systemy toaletowe dedykowane do toalet o niskim lub średnim natężeniu ruchu. Takie łazienki najczęściej znajdziemy w małych biurach, niewielkich zakładach, pokojach hotelowych czy pensjonatach. 

Wyposażając małe łazienki w papier toaletowy, przykładowo takie w pokojach hotelowych lub pensjonatach można wybrać papier w tradycyjnych uniwersalnych rolkach. Jeśli jednak chcielibyśmy zmniejszyć częstotliwość  wymiany papieru polecamy podajniki papieru toaletowego w rolkach konwencjonalnych np. Tork 557000 lub Katrin 104452, które są przeznaczone na dwie rolki papieru. 

W kwestii mydła do mniejszych toaletach natomiast można zdecydować się na mydło w płynie (które jest tańsze w stosunku do mydła w pianie), najlepiej w jednorazowych wkładach, które zapewnia wysoką higienę podczas eksploatacji oraz wymiany. W przykładu łazienki hotelowej warto wybrać dozownik który poza mydłem umożliwi użycie np szamponu lub żelu pod prysznic. Takie dozowniki znajdziemy u producentów takich jak Tork który oferuje podajniki na wkłady 1 l jak i 0,5 l. Te mniejsze jak dozownik Tork 561008 doskonale sprawdzą się w łazienkach gdzie nie ma miejsca na montaż dużych dozowników. W przypadku Katrin producent proponuje dozowniki uniwersalne, które można stosować na wkłady do mydła w pianie i w płynie. Jest to bardzo atrakcyjny system, który pozwoli na zmianę mydła bez konieczności wymiany dozowników.

Kolejnym niezbędnym podajnikiem jest dozownik do ręczników papierowych do rąk. Nawet jeżeli w toaletach o średnim natężeniu ruchu zapadnie decyzja o montażu suszarki do rąk, ręczniki nadal będą często poszukiwanym materiałem przez gości, dlatego warto ich nie pomijać. Systemów ręczników w obecnym czasie jest naprawdę duża ilość, jednak do małych i średnich toalet najlepsze okazują się być ręczniki w składce np. System Tork Xpress mini (system h2) . Dozowniki np. Tork Xpress 552100  są niewielkie i pasują nawet do bardzo małych toalet , a szeroki wybór ręczników pozwala je dopasować ze względu na standard i komfort jaki chcemy zaproponować gościom.

W przypadku jeżeli obiekt do którego mamy wybrać dozowniki to biurowiec, duży zakład czy galeria handlowa lub stacja benzynowa przy autostradzie możemy przewidywać więcej niż 100 wizyt dziennie w łazience. Dlatego też do obiektów tych warto wybrać systemy dedykowane do toalet o dużym natężeniu ruchu - ponieważ pozwolą oszczędzić czas związany z wymianą wkładów, a także środki finansowe. 

Do dużych toalet polecamy dozownik na duże role papieru np. KATRIN (na rolki Gigant). Zarówno Tork jak i Katrin mają w swojej ofercie szeroki wybór papieru Jumbo, który można dostosować także pod kątem standardu jaki chcemy zaoferować gościom. W toaletach o dużym ruchu można wybrać też nowoczesny system Tork SmartOne® i np. podajnik Tork 680008. System ten oferuje bardzo wydajny papier i ekonomiczne zużycie, według badań Torka w stosunku do systemu Jumbo ogranicza je aż o 40 %.

W kwestii mydła warto poważnie zastanowić się nad systemem mydła w pianie, który jest obecnie najbardziej wydajną formą. Dzieje się tak, ponieważ użytkownik nie musi w ich przypadku samodzielnie pienić wkładu, i nie marnuje go. Zamiast tego otrzymuje z dozownika do mydła w pianie już gotową i skondensowaną ilość substancji czyszczącej. Dodatkowo zużycie mydła zmniejsza również sam aplikator, który generuje pianę o wiele efektywniej, niż można to zrobić samodzielnie. W przypadku mydła w płynie polecane są także dozowniki na jednorazowe wkłady, które zapewniają bardzo wysoką higienę. Dozowniki na mydło w płynie o pojemności 1 l jak i 0,5 oferuje Tork np. TORK 561508 jak i Katrin.

W przypadku toalet o dużym natężeniu ruchu często zapada decyzja o zastosowaniu suszarek do rąk. Jednak może to powodować kolejki i tym samym blokować ruch w toalecie. Aby temu zapobiec do suszenia rąk polecamy system ręczników w roli np H1 Tork Matic, a do tego dozowniki Tork 551000, który umożliwia dozowanie ręczników w pojedynczych odcinkach co ogranicza ich zużycie. Decydując się na producenta Katrin warto zwrócić uwagę na dozownik KATRIN 90045, także do ręczników w roli, który umożliwia pobieranie papieru aż do całkowitego zużycia z rolki.

 

2. Standard toalety 

Mnogość podajników łazienkowych na rynku obecnie jest tak duża, że spokojnie można dopasować je ze względu na częstotliwość wizyt jak i różny standard. Producenci oferują zarówno wysokiej klasy dozowniki, o nowoczesnym wzornictwie, podajniki z automatyczne z sensorami ruchu, jak i dyspensery o wzmocnionych konstrukcjach z wytrzymałych tworzyw. Niezależnie od tego czy w naszej łazience ma być podwyższony standard i wrażenie luksusu, czy wytrzymałe podajniki chronione przed aktami wandalizmu wśród wszystkich producentów dozowników znajdziemy odpowiednie produkty.

Do toalet o podwyższonym standardzie warto wybrać dozowniki o unikalnym wzornictwie, zautomatyzowane, które pozwolą podkreślić wysoką jakość usług oferowanych klientom. 

W przypadku łazienek o wysokim standardzie warto zwrócić uwagę na linię Image Design producenta Tork. Linia ta, to chromowane dozowniki o wyjątkowym wzornictwie które pozwolą podkreślić standard obiektu. Wywołują pozytywne wrażenie wśród gości, a dzięki stalowej powłoce są niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości. Powłoka zapobiega powstawaniu śladów po palcach i osadzaniu się kurzu. Linia Image Design to dozownik do papieru toaletowego - dedykowany do systemu mini Jumbo, który sprawdzi się w toaletach zarówno o niskim jak i dużym natężeniu ruchu. Do mydła Image Design proponuje prosty dozownik do mydła w pianie oraz dozownik z sensorem Intuition które zapewnia bezdotykowe dozowanie mydła. Dozownik do ręczników z serii Image Design to dozownik do systemu Multifold Tork Xpress H2, oraz dozownik nablatowy do łazienek gdzie jest zbyt mało miejsca na montaż podajnika na ścianie, a także dozownik do ręczników w roli , który świetnie sprawdzi się w luksusowych toaletach o dużym natężeniu ruchu. Wyposażony jest w sensor Intuition gwarantujący wysoką higienę ponieważ ręczniki dozowane są całkowicie bezdotykowo.

Natomiast łazienki o niższym standardzie nie będą aż tak wymagające jeśli chodzi o wzornictwo dozowników - ale mogą wymagać za to solidnego wykonania, aby ochronić je przed atakami wandalizmu, czy kradzieży.

Do toalet o średnim i niższym standardzie, gdzie nie ma ryzyka poważnych szkód, polecamy dozowniki marki CleanPro - solidnie wykonane o stosunkowo niskich cenach. W ofercie CleanPro znajdą się zarówno dozowniki do toalet o dużym natężeniu ruchu jak dozownik CleanPRO 361188 na papier toaletowy Jumbo, czy dozowniki do mydła w płynie CleanPRO 361184 oraz na ręczniki dozowane centralnie CleanPRO 367556. Do toalet o średnim standardzie warto też zastanowić się nad klasycznymi dozownikami Tork z tworzywa sztucznego. W przypadku kiedy koszty ich zakupu wydają się być zbyt wysokie można zdecydować się na ich wynajem, co jest wyjątkowo opłacalne jeżeli jednorazowo wyposażamy obiekt w dużą ilość dozowników. O zasadach wynajmu podajników Tork przeczytasz tutaj.

Toalety w takich miejscach jak dworce, lotniska, kluby, stadiony a nawet placówki edukacyjne jak szkoły mogą ulegać aktom wandalizmu. Kradzieże wkładów czy zniszczenia podajników to najczęstsze problemy z którymi borykają się zarządcy tego typu obiektów. Aby temu zapobiec warto wybrać dozowniki zamykane na kluczyk o wzmacnianej konstrukcji. Najlepiej w tym wypadku sprawdzą się dozowniki z metalu jak np. KATRIN 98966 do papieru toaletowego typu jumbo czy dozownik Tork 472054 do systemu Smart One. Z metalu można wybrać również dozowniki na mydło, czy ręczniki papierowe.

 

Podajniki papieru, mydła i ręczników to podstawy które powinny znaleźć się w każdej toalecie. Dodatkowo w zależności od standardu jaki chcemy zaoferować korzystającym z toalet można uzupełnić wyposażenie toalety dozowniki do odświeżaczy powietrza np dozownik do wkładek Tork.  Dla toalet w których chcemy podkreślić dbałość o gości oraz wysoki poziom higieny można dokupić podajniki higieniczne - na woreczki czy też nakładki sedesowe.

 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl